בניית קהילות טאלנטים ברשת – רשמים מכנס הגיוס של גוגל העולמית – חלק א'

בדיוק לפני שבוע חזרתי משבועים וחצי קסומים במשרדי גוגל ב-Mountain View שבקליפורניה. במסגרת הנסיעה הגשמתי עוד חלום והרצאתי בסדנה בנושא גיוס ברשת בכנס גיוס גלובלי של החברה. הסדנה קיבלה פידבקים נפלאים ואשמח לשתף אתכם בתכנים המרכזים שלה ( חלקים נרחבים מההרצאה מיועדים לשימוש פנימי של החברה ואליהם מן הסתם לא אכנס).

הסדנה התמקדה בשימושים המרכזים של גיוס ברשתות חברתיות לגיוס טכנולוגי, כאשר הנושא המרכזי שלה התמקד בבניה ותחזוקה של קהילות טאלנטים ברשת באמצעות שימוש משולב של מיתוג המעסיק והמיתוג האישי של המגייס. שילוב זה נותן יתרון אדיר למגייס ומגדיל בטווח הארוך את הפרודקטיביות שלו באופן משמעותי.

מפאת קוצר זמן הסדנה התמקדה בשלוש פלטפורמות מרכזיות: פייסבוק , טוויטר וגוגל פלוס.

הסדנה החלה בסירטון חימום קצרצר על גיוס ברשת בשנת 2012, מוזמנים לצפות על מנת להכנס לאוירה.

וידאו: גיוס ברשת בשנת 2012

לאחר מכן התבקשו משתתפיי הסדנה להשתתף בתרגיל אינטרקטיבי קצר הממחיש בצורה יצירתית את ההבדל בן החד-ממדיות של קורות חיים מסורתיים לקורות החיים הרב-ממדיים המצויים ברשת. המשתתפים קיבלו לידיהם קורות חיים של בכיר בחברה והתבקשד לספר מה הם יכולים ללמוד מקורות החיים הללו על ידי כך  שכל משתתף התבקש להוסיף עיגול על הלוח.

פוסאpng-300x223

אז מהי קהילת טאלנטים ומה לה ולמיתוג מעסיק?

לאחר שנושא חשיבות הגיוס ברשת חודד למשתתפים השלב הבא היה הסבר המושג קהילת טאלנטים והחיבור שלה למיתוג מעסיק (דוגמא לנסיון קהילה כזו בגוגל ניתן למצוא ב-Life at Google channel  בגוגל פלוס פייסבוק וטויטר )  והיתרונות המרכזים שנוצרים כתוצאה מכך כגון:

 1. כמות גבוהה של "לידים" (הפניות ) של מועמדים פוטנמאלים ע"י הקהילה.
 2. תלות פחותת בלוחות דרושים.
 3. אינטראקציה גבוהה עם קהל המטרה.
 4. בניית תשתית חזקה לגיוס משרות עתידיות.
 5. איתור ובניית מערכות יחסים משמעותים עם מועמדים פאסיביים.
 6. חיזוק המיצוג האישי ורשת הקשרים בתוך האירגון ומול הלקוח.

יצירת קהילת טאלנטים בפייסבוק

לאחר מכן הוצגו ארבעת צעדים המרכזים ביצירת קהילת טאלנטים על פלטפורמת הפייסבוק :

 1. הגדרת היעד וקהל המטרה – מה מעוניינים להשיג ומי הקהל שלי? לדוגמא מהנדסי תוכנה.
 2. לימוד הקהל שלי,  היכן מסתובב ואיך הוא מתנהג ברשת? – ישום של צעד זה יכול להיות באמצעות סידור קהל המטרה שלי ברשימות בפייסבוק ובאמצעות זאת למידה על דפוסי ההתנהגות שלהם ברשת. לדוגמה, לאיזה ארועים הם הולכים ואיזה תכנים הם צורכים.
 3. בניית קהילה- הוספה של חברים או מנויים – ישום פרקטי יכול להיות בהתמקדות על משפעינים בקרב קהל המטרה. ניתן להוסיף משפיענים על ידי התחברות לאינטרסים שלהם, כגון אירוח ארועים של מנהלי קהילות ברשת אצלכם במשרדים או לחבר אותם לאנשים רלונטים בחברה שיוכלו לעזר להם לקדם את האינטרסים שלהם.
 4. תחזוקת הקהילה- יישומים פרקטים אפשריים: קישור בין אנשים, מענה על שאלות ומתן עזרה לחברי הקהילה, העלאה ושיתוף של תכנים בעלי ערך לקהילה (תמונות , פוסטים, סרטונים, פודקאסטים ועוד).
 5. בפוסט הבא אגע בדוגמאות נוספות לישום צעדים אלו על פלטפורמות נוספות כגון טוויטר וגוגל פלוס. 
פורסם בקטגוריה Sourcing, גיוס. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *