גיוס ברשת- נקודות שכדאי לזכור

 

גיוס ברשת- שתי מילות קסם שנשמעות לאחרונה שוב ושוב… המדובר באחד הנושאים החמים של משאבי אנוש בכלל, ותחום הגיוס בפרט, ונראה כי הוא כאן כדי להישאר. אז איך מגייסים ברשת? מה היתרונות והחסרונות? לאן זה צפוי להגיע? אתם שאלתם, אנחנו פה כדי לענות. ערכנו ראיון עם אפרת אגסי, כוח עולה בתחום של איתור עובדים באמצעות רשתות חברתיות בעלת ניסיון של 3 שנים בתחום.

1. ספרי קצת על עצמך.

בלוגרית, גיקית, חיה ונושמת רשתות חברתיות, בת 30, מתגוררת בת”א, עומדת להתחתןעל קו התפר של דור Y מבחינת השנתון, אבל בכול מובן אחר Y מובהק, מילדי שנות ה-80 שגדלו על האינטרנט. לומדת לתואר שני במנהל עסקים במכללה למנהל, התמחות בייעוץ וניהול משאבי אנוש, עובדת בגוגל בתחום הגיוס.

איך נכנסתי לתחום הגיוס ולמה?

למדתי תואר ראשון במדעי ההתנהגות ומיד אחר כך התחלתי תואר ראשון בעבודה סוציאלית במסלול יעודי לתואר שני בעבודה סוציאלית במטרה להיות מטפלת קלינית. במקביל ללימודים צברתי ניסיון של 5 שנים בתחום שימור הלקוחות בחברות שונות כסטודנטית.

באמצע שנת הלימודים הראשונה בעבודה סוציאלית עברתי לעבודה בחצי משרה בחברת השמה. בתום שנת הלימודים, לאחר התלבטויות ארוכות, החלטתי להתמקצע בתחום הגיוס מתוך הבנה, שאהבה לעבודה עם אנשים לא חייבת להיות טיפולית בהכרח וישנן אפשריות נוספות. שבועיים מתום הסמסטר כבר עבדתי במשרה מלאה כרכזת גיוס להייטק.

תחום הגיוס ברשת התחיל להתפתח אצלי ב-2008 בתקופת המשבר הכלכלי, כאשר חברת ההשמה בה עבדתי נקלעה לקשיים ולא הצליחה לייצר מספיק עבודה. אחרי שנה וחצי של עבודה כרכזת גיוס התקדמתי לניהול צוות קטן של מגייסות תוכנה ומתאמות גיוס וכמה חודשים אחר כך כל הצוות פוטר עקב קיצוצים. השעמום וחוסר המעש בחודשים הראשונים השאירו אותי עם לא מעט זמן פנוי שאפשר לי לצאת לארועי נטוורקינג, אשר בעקבותיהם נחשפתי לתחום המדיה החברתית. תחום זה ריתק אותי אך לצערי בחברה שבה עבדתי באותה תקופה, חסמו את הגישה לאינטרנט לכל העובדים למעט גישה ללוחות דרושים. לאחר בקשות חוזרות ונשנות בתואנה שיש לי רעיון חדשני לגייס עובדים, קיבלתי היתר מיוחד לגלישה חופשית באינטרנט. לאחר הכרת פייסבוק ולינקדין לעומק התחלתי להתייחס אליהם כמאגר נתונים לכל דבר ועניין. לא אשכח את הגיחוך של הקולגות שלי בארוחות הצהרים כשהייתי מספרת להם איך על המאגר החדש שמצאתי ועל הפוטנציאל שלו.

לאחר כשנה הצעתי לערוך סדנת גיוס ברשת למנהלי הסניפים של החברה ובניתי סדנה מוצלחת של חצי יום. הסדנה והצלחתה מיתגה אותי בתוך החברה, עזרה לי בבניית הקשרים שלי בקהילת המדיה החברתית (נפגשתי עם אנשי מדיה שעזרו לי וייעצו בבניית הסדנה) ובעיקר הרחיבה את הידע האישי שלי. הבנתי שזה משהו שמעניין אותי להתעסק איתו בהמשך והתחלתי לבנות באופן בלתי רשמי את מיתוג המעסיק שלי ברשת, כגון פתיחת כרטיס פייסבוק, לינקדין וטוויטר וניהולם ובמהרה קיבלתי חצי משרה רשמית בנושא.

כמה חודשים לאחר הסדנה קיבלתי הצעת עבודה למשרה מלאה בתחום הגיוס ברשת מחברת השמה אחרת ושבעה חודשים אחר כך הגיעה ההצעה מגוגל.

2. ספרי על תפקידך הנוכחי- איך מתנהלת עבודת היום יום שלך?

אחראית על איתור מוקדם לתפקידים טכנולוגים למרכז המחקר והפיתוח של גוגל עם דגש לישראל אך גם ללוקיישנים האחרים כמו אירופה וארה”ב.

אני חלק מצוות גלובלי של עובדים שאחראים על האיתור המוקדם במדינות אירופה אחרות וחלק מצוות גיוס מקומי בישראל.

גיוס ברשת

3. כיצד התפתח תחום הגיוס ברשת?

תחום הגיוס ברשת התחיל להתפתח לפני כ-5 שנים בארה”ב מעט אחרי התפתחות תחום המדיה החברתית. באופן כללי כיום יש עשרות, אם לא מאות, רשתות חברתיות בעולם, אך בארץ הרשתות הפעילות הן פייסבוק, לינקדין ומעט טוויטר. התחום בארץ התחיל לצבור תאוצה בשנתיים האחרונות בלבד, בתחילה בעיקר בתחומי הגיוס להייטק ולאט לאט התחיל לחלחל בגיוסים בתחומים נוספים.

כאשר התחלתי את תפקידי בתחום הגיוס ברשת בחברת השמה (אותה חברה אשר ממנה גויסתי לגוגל), הייתי העובדת הראשונה במשרה מלאה בתחום הגיוס ברשת וכמעט שנתיים אחרי, מספר המשרות הללו הולך וגדל הן מהפן השיווקי והן מהפן המכירתי של Head-Hunting ברשתות.

4. מהן הנקודות המרכזיות, החשובות ביותר, בתהליכי גיוס ברשתות?

חשוב להבין שתהליך הגיוס ברשתות בעצם מדמה תהליכי גיוס מפה לאוזן והרשתות החברתיות הן כלי המעצים ומשכלל את הכוח של השיווק מפה לאוזן. גיוס ברשת בפן השיווקי שלו הוא ריצה למרחקים ארוכים ודורש סבלנות ואורח רוח.

שימוש נכון ואפקטיבי בכוח המדיה החברתית הוא שילוב נכון שלה באסטרטגיית הגיוס הקיימת והצבת יעדים מדידים עבורה. גיוס ברשת הוא גיוס חברתי ומאלץ את המגייס לחשוף את עצמו במידה מסויימת ולקיים דו שיח אמיתי וכן עם קהל המטרה שלו. הוא דורש פתיחות לטכנולוגיה ולעולם המדיה החברתית ולכן מתאים לאנשים שאוהבים דינמיות וחדשנות בסביבת עבודתם.

5. לאן נושבת הרוח? לאן זה הולך ולאן את צופה שזה יגיע?

 להמשך קריאה מתוך כתבה שהתפרסמה בבלוג של המכללה למנהל ב-13.6.11

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *