מה בין לוח הבקרה החדש שהשיקה לינקדין לניהול קהילות אפקטיבי יותר?

קהילת הגיוס בעולם עברה שינויים תפיסתיים והתנהגותיים משמעותים בארבע השנים האחרונות באופן השימוש והניהול של קבוצות ברשת הלינקדאין.

בתחילת הדרך, הקבוצות נתפסו כלוח דרושים נהדר לפרסום חינמי של משרות בעיקר לחברות השמה והד הנטרים ומאוחר יותר גם לצוות הגיוס בארגונים עצמם.

באותה תקופה ,הפרסום בקבוצות אלה נתפס "כאוקינוס כחול" והניב החזר על ההשקה גבוהה ע"י הנבת מועמדים פאסיביים יותר בתהליך החיפוש שלהם. במהרה הפך האוקינוס הכחול לאדום כאשר כמות התעבורה בו לא היתה מביישת אף אחד מלוחות הדרושים הפופולרים ביותר.

עבור המגייסים, שימוש בפרסום בקבוצות הפך פחות ופחות אפקטיבי כאשר החזר ההשקעה הלך ופחת. מביני דבר בתחום הגיוס ברשת שהיטיבו לקרוא את המפה, החלו להשתמש בפרסום בקבוצות ככלי שיווקי על מנת לחזק את המותג שלהם בקרב מועמדים פאסיביים, ושוב ההחזר על ההשקעה היה גבוהה.

בשלב הבא ניתן היה להבחין במעבר מפרסום מודעות דרושים בלבד לפרסום מאמרים, ארועים ויצירת דיאלוגים בין המגייסים למועמדים פוטנציאלים ברשת. חברות השמה ואירגונים אף הקימו קבוצות משלהם בנסיון לבנות קהילה סביב המותג שלהם על-ידי מתן תכנים רלוונטים.

בשלב זה, ההחזר עבור ההשקעה החל להימדד בכמות המצטרפים לקבוצה, כמות דיונים וכמות תגובות חברי הקבוצה. נראה כי מרבית הפרמטרים התמקדו במספרים עם פחות דגש על מידע איכותי. משהו שם בהחלט היה חסר.

לוח הבקרה החדש של לינקדאין

השבוע השיקה לינקדאין כלי שאמור להתמודד עם אתגר שמציג המחסור במידע איכותני ולספק תובנות חדות יותר, על מנת שנוכל לקחת את הקבוצה שבנינו ולהפוך אותה לקהילה. לוח הבקרה מזכיר במהותו את כלי האנליטיקס שמספקת פייסבוק לדפים שלה.

בהחלט נראה כי לינקדאין משקיעה בטיפוח הקבוצות שלה ואף לאחרונה פירסמה שמשתמשיה יצרו עד היום כמליון קבוצות חדשות.

לוח הבקרה מתמקד בשלושה דברים עיקרים:

דמוגרפיה  ניתן לראות מי בקבוצה, מידע על "רמת הבכירות" של חברי הקבוצה, תפקיד נוכחי, היכן הם מתגוררים ולאיזו תעשיה הם משוייכים. הפרמטרים הללו יולכלו לסייע לכם לקבוע האם אתם מושכים לקבוצה שלכם את קהל המטרה שלכם. לדוגמה, אם הצבתם מטרה למשוך כל חודש 100 מצטרפים חדשים לקבוצת הנדסת התוכנה שלכם, בעזרת לוח הבקרה תוכלו לראות כמה ממאה המצטרפים של החודש הם אכן מהנדסי תוכנה.

גידול – פונקצית הגידול תעזור לכם לראות במבט היסטורי כמה אנשים הצטרפו לקבוצה בכל חודש, רבעון או תקופה מסוימת אחרת. אחד מהמקרים בהם נתונים אלו יכולים להיות שימושיים הוא במקרה של קמפיין שרץ בנקודת זמן מסויימת.

פעילות בחלק זה ניתן לראות דיונים והערות של חברי הקבוצה. ניתן לראות בקלות מי המשתתפים הפעילים ביותר ומי התחילו להתבלט רק לאחרונה.

 

אשמח לשמוע את הרשמים שלכם!

שבוע טוב 🙂

 

פורסם בקטגוריה Sourcing, כללי, עם התגים , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות בנושא מה בין לוח הבקרה החדש שהשיקה לינקדין לניהול קהילות אפקטיבי יותר?

 1. צעד מעניין של לינקדאין, מעניין איך מנהלי הקבוצות ישכילו להשתמש בו.

 2. היי אפרת
  תודה על הפוסט, כלי מאד מעניין ובהחלט תומך החלטה בעבודת הסורסינג השוטפת.

  אחת התופעות שראינו לאחרונה שקבוצות רבות מורכבות מאנשי הגיוס ומשאבי אנוש
  מעניין אם אפשר לראות סטטיסטיקה של חברים גם לפי התחום המקצועי שלהם.

  וגם האם אפשר לבדוק את הסטטיסטיקה טרם ההצטרפתות לקבוצה.

  יש מה לבדוק.

  דרך אגב, יש עוד כלי מעניין של לינקדאין שעושה מיפוי לרשת האישית שלך, ממש ויזואליזציה של הרשת.
  ואז אפשר לקבל החלטה באיזה תחום כדאי להרחיב את הרשת.

  בברכה
  ויקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *