תהליך גיוס בגוגל

שלבי תהליך הגיוס

השלב הראשון

שליחת קורות חיים דרך האתר הרשמי או דרך עובד גוגל. במידה אתם ופונים דרך עובד החברה המכיר היטב את עבודתיכם או כישוריכם ויוכל בתורו להעיד על יכולתכם המקצועיות ובכך לתרום מידע חשוב נוסף לקבלת ההחלטה.

במידה וקורות החיים שלכם רלוונטיים למשרה (כלומר, הם עונים על כל הדרישות וכתובים באנגלית) יצור עימכם קשר נציג ממחלקת הגיוס ויערוך עימכם ראיון טלפוני קצר בו הוא ישאל לגבי כישורים, נסיון והשכלה. כן, גם אחרי 20 שנות נסיון ישאלו מה היה הציון שלך בתואר הראשון. במידה ואין התאמה, קורות החיים שלכם ישמרו במערכת ויפנו אליכם שמשרה אחרת תפתח. במידה ואתם אכן מתאימים תועברו לשלב הבא.

השלב השני

בשלב השני יתאמו לכם ראיון טלפוני מקצועי ראשון (לרוב מול מהנדס ממרכז המחקר והפיתוח בישראל, לעיתים הראיון נעשה במשרדים של גוגל). לפני הראיון תקבלו הסבר מקיף על תהליך הראיון ואיך להתכונן אליו. הראיון המקצועי הראשון מתבצע על ידי גוגלר בתפקיד מקביל שהוכשר לבצע ראיונות ונמשך בן 30-45 דקות. במידה ואתם מתראיינים לתפקיד טכנולוגי, תתבקשו לענות על מספר אתגרים במסמך גוגל משותף (Google Docs). מטרת הראיון הראשון הוא בדיקת התאמה ראשונית וביצוע סינון להמשך התהליך. במקרים רבים מתקיימים 2 ראיונות כאלה (תלוי מדינה ותפקיד).

השלב השלישי

יום ראיונות יכול לנוע בין 2 ל-5 ראיונות על ידי גוגלרים שונים , בהתאם למועמד ולתפקיד. הראיונות יתמקדו בעיקר ביכולות המקצועיות שלך ובמהלכם תדרש לפתור בעיות מקצועיות בזמן אמת. תפקידים שאינם תפקידי פיתוח דוגמת שיווק ויחסי ציבור מוערכים בצורה שונה.

בתחום הפיתוח, הראיון הטכני יתמקד בעיקר ביכולת כתיבת קוד ואלגוריתמים. המראיין יצפה לקוד נקי ויכולת פתרון בעיות אלגוריתמיות בצורה פשוטה ומהירה. מטרת השאלות היא בעיקר לבדוק דיוק, צורה, מהירות חשיבה והבנה טכנולוגית של המועמדים.
אל מאחורי הקלעים של התהליך- הפידבקים ,הוועדות וההצעה המיוחלת.

פידבקים לאחר הראיונות

כל מראיין כותב את הפידבק שלו בפורמט קבוע ונותן לו ציון. חשוב לציין כי תהליך כתיבת הפידבק ,הינו עצמאי והמראיינים אינם נחשפים לפידבק אחד של השני. בנוסף לכך, במידה וקיימת הכרות של המועמד עם גוגלרים אחרים ,זהו השלב שבו יאספו פידבקים מקצועיים מאותם גוגלרים. במידה והפידבקים טובים המועמד עובר לשלב הבא – Hiring Committee.

vicks-juryHiring Committee

לכול תפקיד יש ועדה המורכבת מבכירים וגוגלרים מנוסים באותו תפקיד. חברי הועדה קוראים לעומק על הפידבקים ומנהלים דיון לגבי התאמת המועמד לתפקיד הן ברמה המקצועית והן בתרבות האירגונית. חברי הועדה יכולים לקבל כל אחת משלושת ההחלטות הבאות: להתקדם עם המועמד לשלב הבא, לבקש ראיונות או פידבקים נוספים עקב חוסר מידע או לדחות את המועמד. החשיבה המנחה את חברי הועדה היא להעביר שלב רק כאשר אין ספקות לגבי המועמד.

ועדת הבכירים

השלב הבא הוא אישור ועדה של בכירים. אם הועדה הראשונה בדקה בעיקר את היכולת המקצועית וההתאמה לאירגון, ועדת הבכירים בודקת את הקונטקסט הכללי ומפעילה ראיה מערכתית רחבה יותר, במטרה לגייס את המועמדים הטובים ביותר.

ההצעה

השלב האחרון הוא הכנת ההצעה. כן, גם פה יש איזו ועדה או שתיים, אבל אלו כבר לא קובעות דבר לגבי הקבלה שלכם לחברה אלא רק מטפלות בנושאים כגון שכר ותנאים נוספים.

למה זה עובד?

שלושת המרכיבים המרכזיים בתהליך הם: תקשורת, קונצנזוס וחוסר פשרות. אורך התהליך הפך לקצר יותר משמעותית במרכז המחקר והפיתוח בישראל הוא לוקח בן חודש לחודש וחצי ולעיתים מסתיים אף קודם. לאורך כל התהליך נשמרת תקשורת עם המועמד לגבי הסטטוס שלו בתהליך, לעיתים תוך מתן אינפורמציה מצומצמת אך חיונית. שמירה על סטנדרטים גבוהים ללא פשרות וקונצנזוס בוועדות מאפשרת למזער טעויות בגיוס. מובן שבתהליך כזה קורה שמחמיצים מועמדים מעולים – החברה משקיעה מאמצים באופן מתמיד בהקטנת כמות הטעויות ושיפור תהליכי הגיוס.

בגוגל, הגיוס הוא אחריות של כל הארגון וכמעט כל גוגלר מגייס, מראיין ומאייש כחלק מהתפקיד שלו ואף נמדד על כך. העובדים מקבלים בונוס במידה ומועמדים שהם הפנו התקבלו לעבודה והמראיינים מתבקשים להגיש דו"ח על כל הראיונות שביצעו. הוועדות מתייחסות ברצינות רבה לפידבקים הללו והם בעלי משקל קריטי בתהליך. העובדים לומדים לראיין ולכתוב פידבק, מקבלים פידבק על הפידבק שלהם בצורה מסודרת ונמצאים בתהליך למידה מתמיד. המערכת בודקת כול הזמן כמה ראיונות נעשים ומה הציונים שניתנים וכמה איושים מוצלחים נעשו.

סוד ההצלחה של גוגל הוא האנשים שלה ולכן כול הארגון הוא שותף מלא לתהליך!

מוזמנים לצפות בסרטון קצר על מרכז הפיתוח של גוגל בישראל.

יש לכם שאלה? רוצים להתיעץ לגבי קורות החיים שלך לפני שאתם שולחים אותם?

לרשותכם ב- aghassy@google.com

לרשימת המשרות הפתוחות כרגע

 

 

תגובה אחת בנושא תהליך גיוס בגוגל

  1. פינגבאק: Tweets that mention מרכז הפיתוח של גוגל ישראל | EfratAghassy.com -- Topsy.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *