בראש השנה הגיוס ברשת עולה כיתה והופך את ה"חבר מביא חבר" לאוטומטי.

גם השנה תחום הגיוס ברשת עולה כיתה ונאלץ להתמודד עם ההצלחות והכשלונות של פעילויות השנה החולפת. לפני שאתם ממשיכים בפעילות אני ממליצה לעצור ולבדוק מה עבד טוב יותר ומה פחות ולבנות אסטרטגיה חדשה יעילה וחסכונית יותר לשנה הבאה הבאה.

בשנה האחרונה המשכתי להעמיק ולהרחיב את הידע הנסיון שלי באיתור וגיוס עובדים ברשתות חברתיות בדרך הניסוי והטעיה וצברתי הצלחות רבות .

אחת ההצלחות הבולטות שאני יכולה להצביע עליהם באופן ברור הגיעה כתוצאה משילוב והעמקה של תוכנית "חבר מביא חבר" לתחום הסורסינג ברשתות החברתיות. כלומר, אם עד היום תוכניות "חבר מביא חבר" התייחסו לתגמול על העברת קורות חיים בלבד, העמקה של התוכנית לשלב הסורסינג באמצעות שימוש בקשרים ברשתות החברתיות של עובדי החברה תמנף בצורה משמעותית את איכות הלידים המגיעים כתוצאה מפעילות סורסינג. זאת בעיקר על-ידי מתן תגמול על העברת הלידים או לחלופין האפשרות לגישה חופשית לרשת הקשרים של העובדים. קשרים אלה מכילים מספר גבוה של עובדים פוטנציאלים שאינם נמצאים ברשת החברתית המיידית של עובדי החברה כגון, קשרים מהתיכון, לימודים ומקומות עבודה קודמים. במרבית המקרים העובדים חשים פחות נוח לפנות אליהם ישירות כאשר משרה נפתחת.

פעיליות משולבות של סורסינג ברשתות חברתיות עם עובדי החברה הם המקור העיקרי למספר גדול של לידים איכותיים. לדוגמא, פגישות אחד על אחד עם עובדי החברה על מנת לאסוף לידים ולסמן את אותם העובדים בעלי רשת קשרים רחבה במיוחד, יחד עם תחרויות של לידים בין עובדים בארועים נושאי פרסים.

אחד מהאתגרים הבולטים איתם אני והקולגות שלי מתמודדים כיום היא היכולת להגיע בצורה מהירה ומדויקת לאותם הקשרים  הרחוקים במינימום מאמץ וזמן של עובדי החברה. מאמצים אלה בעיקר כוללים הכרות עם כול המשרות הפתוחות בחברה, אילו משרות דחופות יותר ואיזה פחות, פרסום ידני של המשרות ברשתות החברתיות שלהם וסכנה של איבוד הבונוס בכך שהחבר ישלח את קורות החיים דרך אתר החברה ועוד. לפיכך, בחודשים האחרונים העמקתי את נסיוני , במה שלדעתי הולך להיות הדבר הגדול הבא: קישור אוטומטי של המשרות הפתוחות בחברה עם הרשתות החברתיות ( כגון: +Google, פייסבוק, לינקדין וטוויטר) של העובדים שלך. האפשרות להתקשרות אוטומטית הופכת להיות מתוחכמת יותר ויותר ותייצר אפשרות מדהימה לארגונים וחברות ההשמה שתדענה לנצל זאת בצורה אפקטבית לאיתור וגיוס של מועמדים פאסיבים.

בחו"ל יש מספר של חברות שהתחילו לעשות זאת בצורה יעילה יותר או פחות כגון job2web וjobvite  אך אשמח להקדיש את המשך הפוסט  דווקא לחברת סטארט אפ ישראלית.  Surge , גם כן זיהתה את  הצורך ובנתה מוצר המשלב את תוכניות התגמול לעובדים של "חבר מביא חבר".

הפתרון של Surge מבקש מעובדי הארגון להתחבר לשירות ולאשר לארגון להפיץ משרות פתוחות ישירות לחבריהם, באמצעות החשבונות האישיים שלהם, כאשר הטכנולוגיה של החברה יודעת לזהות את מקור ההגעה של המועמדים לארגון. השירות מסונכרן עם תוכניות התגמול של הארגון, כך שלמעשה העובדים משמשים כשגרירים של החברה ומתוגמלים על כך במקרה ובו אחד מחבריהם מהפייסבוק מתקבל לעבודה. מיותר לציין כי בפייסבוק לכל משתמש מאות חברים כך שמעגל ההפצה והאפשרויות בארגון של 500 עובדים ומעלה הינו מאות אלפי חברים פוטינצאליים.

ב-Surge  מאמינים כי השימוש בעובדי הארגון כשגרירים מחייב גם שינוי תפיסתי כלפי המועמד ומעבר ממנטאליות של הסתגרות וגישה בסגנון של "פניות מתאימות בלבד יענו", לפתיחות והזמנת מועמדים לאינטראקציה פתוחה וזמינה. המוצר של החברה מסונכרן עם רשת ה- LinkedIn כך שהמועמד יכול לגלות בדף המשרה את מי הוא מכיר בארגון ודרך איזה מכרים משותפים הוא יכול לפנות. בנוסף, המוצר מציע לארגון להעלות לדפי המשרות גלריית תמונות ופרטי קשר של צוות הגיוס המזמינה מועמדים ליצור קשר עם המגייסים ישירות.

 אז שנה טובה ונהדרת לכולכם!  אשמח אם תשתפו גם אתם בהצלחות הבולטות שלהם בגיוס ברשתות חברתיות השנה או אפילו חוויות בתור עובד שגיוס לחברה באמצעות הרשת.

פורסם בקטגוריה "חבר מביא חבר", ROI- גיוס עובדים במדיה חברתית, Sourcing, WEB 2.0, גיוס, גיוס 3.0, גיוס חברתי, כללי, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *